1 maja 2018, Paweł Maziarz

Sterowniki dla kart Radeon z obsługą Windows 10 April Update

Kategoria: Komputery Podzespoły Oprogramowanie Karty graficzne, Tematyka: AMD Radeon AMD sterowniki Programy do pobrania, Producenci: AMD

Sterowniki graficzne Radeon Software Adrenalin Edition to sporo nowych funkcji, które zainteresują wymagających graczy. Nowa wersja została zoptymalizowana pod najnowszą aktualizację systemu Windows 10.

Firma AMD udostępniła nową wersję sterowników Radeon Software Adrenalin Edition, w której dodano wsparcie dla Windows 10 April Update.

Nowości w sterownikach graficznych AMD Radeon Software Adrenalin Edition 18.4.1 Beta

 • dodano wsparcie dla Windows 10 April Update
 • rozwiązano problemy:
  • z zaniżoną wyświetlaniem tekstur wody w grze World of Final Fantasy
  • z zawieszaniem się gry Stellaris na ekranie ładowania
  • z przekłamaniami w wyświetlanym obrazie w grze Call of Duty: World War II na niektórych kartach Radeon RX 400
  • z działaniem aplikacji Radeon ReLive Instant Replay w niektórych grach
  • z migotaniem obrazu w grze Sea of Thieves w konfiguracjach z wieloma GPU

Nowości w sterownikach graficznych AMD Catalyst 13.9 WHQL - Radeon HD 2000 - 4000:

 • rozwiązano dostrzeżone problemy
 • wprowadzono krytyczne poprawki
 • zoptymalizowano wydajność

AMD Catalyst download pobierz drivers sterowniki

Pobierz:

AMD Catalyst download pobierz sterowniki drivers

Rozmiar pliku:

55 - 372 MB


Radeon Software Adrenalin Edition wprowadza zupełnie nową funkcję Radeon Overlay, która jest naturalnym interfejsem obsługi karty graficznej pozwalającym bez wychodzenia z gry dostosowywać rozgrywkę do unikalnych preferencji gracza, a jednocześnie połączyć się z przyjaciółmi w jednym i tym samym miejscu.

AMD Radeon Overlay

Firma AMD ponadto wprowadza mobilną aplikację AMD Link dostępną dla milionów użytkowników systemów iOS i Android. Jest to potężne dopełnienie pakietu oprogramowania działającego na komputerze, ponieważ AMD Link może służyć za drugi ekran do monitoringu działania układu graficznego, uzyskiwania informacji o sprawności systemu, umożliwiania graczom łatwego dzielenia się ich epickimi momentami z rozgrywki i pozostawiania na bieżąco z nowościami AMD.

AMD Radeon Settings

Szereg funkcji takich, jak Radeon Chill, Radeon WattMan, Enhanced Sync i Radeon ReLive, które stanowią rdzenne technologie oprogramowania kart graficznych Radeon, zostało jeszcze dodatkowo ulepszonych i rozwiniętych, aby pozwalały jeszcze lepiej dostosowywać działanie sprzętu i gier. Szczegóły na temat aktualizacji Radeon Software Adrenalin Edition znajdziecie w tym artykule.

AMD Radeon Project ReSX

Wzrosty wydajności w szeregu gier eSportowych, takich jak: PlayerUnkown’s BattleGrounds, Overwatch i Dota 2 są efektem wdrożenia projektu realizowanego przez deweloperów pakietu Radeon Software o nazwie Project ReSX (Radeon eSports eXperience). W ciągu ostatnich kilku miesięcy firma AMD współpracowała blisko z twórcami gier nad optymalizacjami w poszczególnych grach, jak i w samym sterowniku dla układów Radeon.

Sterowniki Radeon Software Adrenalin Edition są dostępne dla użytkowników systemów operacyjnych Windows 7 i 10 w wersji 64-bit. Dokładne opisy wprowadzonych zmian znajdziecie na tej stronie (wersja dla systemu Windows).

Warto jednak pamiętać, że starsze modele Radeon HD 5000 i HD 6000 są wspierane przez sterowniki Radeon Software 16.2.1 w wersji Beta oraz stare Catalyst 15.7.1 (Windows) lub 15.9 (Linux).

Posiadacze jeszcze starszych kart graficznych - Radeon HD 2000, HD 3000, HD 4000 oraz Radeon HD pod złącze AGP - powinni skorzystać ze specjalnej wersji sterowników 13.9 WHQL (Windows) lub Catalyst 13.1 (Linux), które zostały zoptymalizowane z myślą o maksymalnej wydajności i funkcjonalności.

Źródło: AMD

Komentarze

 • Yaceek, #

  Po instalacji nowych sterowników wywala brak sygnału na monitorze. Windows po chwili się zresetował i przywrócił "domyślne" ustawienia. Powrót do starych sterowników AMD naprawił problem. Typowe.

 • p_lider, #

  To jest kpina, że dla Ryzen APU nadal nie ma nowych sterowników:( Wymuszenie instalacji tych co opisywane w artykule powoduje totalną zwiechę kompa.
  Coś ostro schrzanili, bo wymuszenie instalacji marcowych sterowników Adrenalin 18.3.x dla tych APU działa bez problemów.

 • PITUCH1, #

  na niektórych kartach Radeon RX 400 """ ???????

 • kitamo, #

  AMD powinno zatrudnic nowych ludzi od pisania sterowników. Problemy ze sterami AMD stały się już legendarne.

 • putout, #

  byle nie tych samych co Nvidia bo tam również kwiatków więcej niż na łące

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap