5 czerwca 2017, Mateusz Tomczak

iOS 11 i odświeżony AppStore na WWDC 2017

Kategoria: Mobile Systemy operacyjne, Tematyka: Apple Apple iOS Konferencja Apple Na Topie, Producenci: Apple

Zmian w iOS 11, a konkretnie w towarzyszących mu aplikacjach, jest całkiem sporo.

Zgodnie z przewidywaniami, konferencja otwierająca WWDC 2017 to głównie (chociaż nie tylko) oprogramowanie. O watchOS 4 już pisaliśmy, ale producent zaprezentował też iOS 11 i tutaj jest już zdecydowanie ciekawiej.

I nie chodzi jedynie o fakt, iż smartfony są zdecydowanie popularniejsze. W przypadku nowej wersji iOS zmian jest po prostu zdecydowanie więcej i spora część z nich wydaje się całkiem istotna. Przynajmniej dla osób, które ze smartfonów Apple korzystają.

A chyba każda z nich wykorzystuje Wiadomości, które od teraz mają być synchronizowane i można będzie cieszyć się konwersacjami na każdym urządzeniu. Za pośrednictwem tej aplikacji i przy wykorzystaniu Apple Pay da się także przelewać pieniądze innym osobom.

iOS 11 wiadomości

Cały czas poszerzają się też umiejętności Siri, tym razem o tłumaczenie tekstu pomiędzy różnymi językami, oczywiście wsparcia dla polskiego nie ma się co spodziewać.

Centrum kontroli robić ma większy użytek z 3D Touch. Ważną nowością jest przejście na format H.265, dzięki czemu poprawić powinno się gospodarowanie pamięcią, polepszyć ma się kompresja zdjęć i poszerzyć paleta opcji do ich edycji.

W aplikacji Mapy znają się wnętrza wybranych budynków, na początku wybranych centrów handlowych i lotnisk w USA. W przypadku kierowców postarano się zwiększyć ich bezpieczeństwo opcją Do Not Disturb wykrywającą prowadzenie samochodu i blokującą połączenia z odpowiednim komunikatem dla próbujących się skontaktować.

iOS 11Do Not Disturb

Spore zmiany także w aplikacji Muzyka, głównie w zakresie zarządzania playlistami i integracji ze znajomymi.

Na sam koniec producent został sobie natomiast AppStore, który przejdzie bardzo zauważalną zmianę interfejsu. W teorii znacznie ułatwić ma on poruszanie się po sklepie i znajdowanie interesujących nas pozycji. Jak będzie w praktyce? Przekonamy się wkrótce.

iOS 11 sklep

Aktualizacja iOS 11 ruszyć ma jesienią. Pierwsza wersja beta udostępniona zostanie jeszcze dziś.

Źródło: phonearena, PC Advisor

Komentarze

 • NuXer, #

  Niedawno przesiadłem sie z SGS 7 na iPhone'a 7 i już wiem, że nie mam po co wracać na androida. Software według mnie jest genialny

 • Pogromca blacharni Pro, #

  Oczywiscie! Mimo, ze posiadam S7, ktory da sie lubic, to uwazam, ze iPhony pod wzgledem programowym, systemowym i jakosciowym sa najlepsze!

 • Hezen, #

  Systemowym, OK zgadza się - system stabilny i szybki
  Programowym, iTunes to męczarnia, gdzie ja swojego OP3T albo innego fona na andrucie podłączam pod PC i jest wykrywany jako dysk wymienny, nie pierdole się z żadnymi programami. Niektóre appki np. już wspomniana "muzyka" przez Marucins to wg. mnie porażka.
  Jakościowo, gdzie ta jakość ta te setki $? Sprzęt od appla tylko ładnie wygląda z zewnątrz a w środku to najtańszy chłam, konstrukcyjne aspekty w ich sprzętach tez rewelacji nie mają.

 • baca130, #

  Mam 7 plus i polecam.

 • Hakuren, #

  Wypada się tylko zgodzić. Owszem Android ma jedną dużą zaletę - łatwa wymiana danych poprzez karty pamięci, ale pod względem użyteczności iOS bije go na głowę. Android jest generalnie totalnie bezużyteczny jeśli nie korzysta się z żadnych usług Google'a.

  Jestem pewien, że nigdy nie wrócę do Androida, choc również zdecydowanie nie jestem miłośnikiem firmy Apple - telefon i nic więcej.

 • Marucins, #

  "Spore zmiany także w aplikacji Muzyka, głównie w zakresie zarządzania playlistami i integracji ze znajomymi."
  Zmiany jakie aplikacja "Muzyka" dorobiła się przez ostatnie iOS, w szczególności 10 to jakieś nieporozumienie!
  Na siłę wpychają AppleSzajsMusic - a funkcjonalnoś poleciała ostro w dół.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap