2 października 2017, Wojciech Kulik

Mastercard będzie wcześniej wykrywał oszustwa

Kategoria: Technologie i Firma, Tematyka: finanse Bezpieczeństwo w firmie E-commerce i finanse

A informacje o zwiększonym ryzyku natychmiastowo będzie przesyłał wydawcom kart płatniczych – dla bezpieczeństwa klientów i oszczędności.

Pomimo wdrażania coraz lepszych zabezpieczeń, cyberprzestępcy działają coraz sprawniej, co zagraża nie tylko prywatności użytkowników, ale też stanom ich kont. Zawalczyć z tym postanowiła firma Mastercard, która zapowiedziała wprowadzenie Early Detection System – systemu wczesnego wykrywania oszustw.

Jak to działa? System firmy Mastercard monitoruje kanały handlu danymi kont i identyfikuje dane kont, które są narażone na to, że mogą paść ofiarą oszustwa. Gdy wykryte zostaną nieprawidłowości, powiadomienie o zwiększonym zagrożeniu jest automatycznie wysyłane do banku lub innego wydawcy kart płatniczych. 

EDS firmy Mastercard korzysta z wewnętrznych i zewnętrznych źródeł danych oraz robi użytek z technologii predykcyjnych. To pozwala nie tylko określić fakt zwiększonego zagrożenia, ale też poziom. Komplet informacji trafiający do wydawcy kart płatniczych ma zaś pozwalać na zaplanowanie odpowiednich działań: na przykład szczegółowego monitorowania transakcji lub wydania karty zastępczej.

„Wiedza to potęga, a ta usługa pomaga wydawcom kart działać znacznie szybciej i precyzyjniej, aby skuteczniej zapobiegać oszustwom. Mogą oni teraz aktywnie zwalczać oszukańcze działania, wynikające z wcześniejszych ataków hakerskich lub wycieków danych. Nasz nowy system pozwoli wydawcom obniżyć koszty związane z oszustwami, a jednocześnie zapewnić posiadaczom kart jak najlepszą obsługę” – powiedział Ajay Bhalla, prezes Mastercard ds. ryzyka korporacyjnego i bezpieczeństwa.

Źródło: Mastercard. Foto: stevepb/Pixabay (CC0)

Komentarze

 • Finear, #

  może teraz takim stroną jak g2a bedzie trudniej fukcjonować

 • Q2hvY2hsaWs8, #

  Przeczytaj co napisałeś, walnij sobie otwarta dłonią w czoło i nie grzesz analfabetyzmem więcej.

 • baca130, #

  A co masz do takich stron jak g2a?

 • BrumBrumBrum, #

  płatne niezamawiane sms?

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.