16 czerwca 2017, Wojciech Kulik

Klawiatura z czytnikiem linii papilarnych od Microsoftu

Kategoria: Komputery Peryferia Technologie i Firma Klawiatury Myszki, Tematyka: Microsoft Bezpieczeństwo w firmie Sprzęt do firmy, Producenci: Microsoft

Najlepsze jest to, że czytnik linii papilarnych wygląda jak zwykły klawisz. Klawiatura Microsoft Modern Keyboard naprawdę może się podobać.

klawiaturę firma Microsoft stworzyła z myślą o biznesmenach i osobach, które chcą zabezpieczać swoje pliki w jeden z najskuteczniejszych sposobów – za pomocą linii papilarnych. Oto Modern Keyboard.

Microsoft Modern Keyboard na pierwszy rzut oka nie różni się praktycznie niczym od zaprezentowanej niedawno klawiatury Surface Keyboard. Są tylko dwie, ale za to niezwykle istotne różnice.

Microsoft Modern Keyboard klawiatura wygląd

Pierwszą, o której już wspomnieliśmy, jest czytnik linii papilarnych. Znajduje się on w tym miejscu, w którym standardowo jest prawy przycisk „Windows”. Element ten służy naturalnie do potwierdzania tożsamości użytkownika.

Microsoft Modern Keyboard klawiatura bok

Drugą nowością jest możliwość korzystania z klawiatury zarówno w trybie bezprzewodowym (przez Bluetooth 4.0), jak i z „kabelkiem”. Niezmiennie wysoka ma być natomiast jakość wykonania. 

Urządzenie (również bez zmian) współpracuje z systemami Windows 10, 8.1 i 8, macOS, Windows 10 Phone oraz Android.

Cena klawiatury Microsoft Modern Keyboard to 130 dolarów. Sporo, ale kosztująca 30 dolarów mniej Surface Keyboard zbiera właściwie wyłącznie pozytywne recenzje, więc może faktycznie jest ona warta swojej ceny.

Microsoft zaprezentował też myszkę do kompletu. Modern Mouse kosztuje 50 dolarów, ma smukłą konstrukcję, praktycznie niewidoczne przyciski i metalowe kółko przewijania, również wykorzystuje Bluetootha i ma zapewniać „ponadprzeciętną precyzję”, przy czym producent nie ujawnia dokładnej czułości.

Źródło: Microsoft, Engadget, The Verge

Komentarze

 • michalje, #

  Nie ogarniam dlaczego ludzie tak chętnie dzielą się swoimi odciskami.. no nie ogarniam. niedługo wszyscy będą zacipowani i to na wlasne życzenie, nie trzeba nikogo do niczego zmuszać. przerażające

 • kombajn, #

  Nie ogarniam dlaczego ludzie myślą że jak Polskie służby będą chciały zdobyć twoje odciski to będą się starały o dostęp do bazy danych NSA - (o ile taka w ogóle istnieje bo na pewno jest to niezgodne z prawem w USA, wiec jak istnieje to się nią nie chwalą) zamiast wziąć sobie twoje odciski np z klamki w drzwiach. To zdaje się nazywa paranoja ;)

 • Q2hvY2hsaWs2, #

  on chodzi w rękawiczkach... albo już dawno uszkodził sobie na tyle opuszki palców, że nie ma sensownych odcisków.

 • michalje, #

  bo wygodniej i taniej jest jeśli ludzie sami dzielą się odciskami, zamiast polować na klamki randomowych ludzi. i to jest właśnie przerażające, że nie widzisz w tym żadnego problemu, a nawet piszesz że mam paranoję..

  Zresztą nie pisałem nic o polskich służbach, bo tak na prawdę nie wiemy kto ma dostęp do tej bazy.

  Jeszcze kilka lat temu osoby zaklejające oko kamery w laptopie były brane za paranoików..

 • figer, #

  Teraz jeszcze zbierają do bazy tęczówki - ale to już chińczyczy - bo Samsung zleca Foxconowi, więc wiadomo, że muszą się danymi podzielić

 • BrumBrumBrum, #

  w USA wszystko jest zgodne z prawem, jeśli nawet potencjalnie jest zgodne z ustawą do walki z terroryzmem.

 • ifeelveryblah, #

  Masz smartfona? To możesz zakończyć swoje bezsensowne wywody.

 • KrzychuG, #

  Chcesz to skorzystasz, nie chcesz to nie skorzystasz. Zabezpieczenie jako tako slabe i jak ktos bedzie chcial to odcisk pobierze z innego zrodla ale na poczatek odstraszy i opozni dostanie sie do sprzetu osoby niepowolanej a przy tym wygodne w uzyciu jesli sam czytnik jest dobry.

 • Snack3rS7PL, #

  Microsoft proudly to announce you a new smarter level of surveiilance. Now you can autologon to the NSA database with just a finger. Brought to you by Microsoft

 • wojciechoslaw, #

  Odcisk palca to bardzo słabe zabezpieczenie.

 • baca130, #

  Nie każdy potrzebuje zabezpieczeń takich jak w bankach.

 • zakius, #

  nie ogarniam dlaczego ludzie nazywają laptopowe atrapy klawiaturami

 • Wojciech Kulik, #

  Ze swojego doświadczenia wiem, że klawiatury Microsoftu to akurat bardzo dobry sprzęt - może trochę zbyt wysoko wyceniany, ale bardzo ergonomiczny.

 • zakius, #

  a ja z doświadczenia wiem, że nawet pełnoprofilowe klawiatury MS to syf: źle wyprofilowane kapsle, zły układ klawiszy, znacznie większa siła konieczna do aktywacji ctrl, alt, shift niż pozostałych

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.