19 czerwca 2017, Mateusz Tomczak

Nieautoryzowane doładowania w sieci Play - tajemnicze wyłudzenia 150 zł

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Bezpieczeństwo, Tematyka: play

Klienci sieci Play zgłaszają nieautoryzowane doładowania, w skutek czego ich rachunki obciążane są kwotą 150 złotych.

Ostatnimi czasy pisaliśmy o mniejszych lub większych awariach w sieci Orange. Tym razem w sieci pojawiają się informacje, które nie ucieszą raczej abonentów Play.

Operator potwierdził dziś pojawiające się doniesienia na temat nieautoryzowanych doładowań. Sprawa dotyczy osób korzystających z oferty abonamentowej. Mają one możliwość doładowania innego numeru w sieci Play (na kartę) kwotą maksymalnie 150 złotych. Rozwiązanie to może się przydać, ale tylko wtedy gdy korzysta się z niego samemu.

Problem pojawia się wtedy, gdy na otrzymanej fakturze widnieją doładowania, o których użytkownik nie ma pojęcia. A właśnie tak jest teraz. Chociaż skala zjawiska ma być niska (przynajmniej tak wynika z oficjalnego komunikatu), warto całą sprawę odnotować.

„W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy kilka zgłoszeń o wykonaniu nieautoryzowanych doładowań z numerów abonamentowych. Od tego czasu robimy wszystko, żeby wyjaśnić tę sytuację. Na chwilę obecną znane nam jest tylko około 10 takich przypadków. Ze względu na niską skalę zjawiska nie zdecydowaliśmy o wyłączeniu tego kanału doładowań. Zgłaszajcie takie przypadki do nas, będziemy każdy rozpatrywać.”

Nie jest jeszcze jasne, w jaki sposób udaje się doprowadzać do nieautoryzowanych doładowań, chociaż wiele wskazuje na to, że omijane są zabezpieczenia w usłudze Play24.

Źródło: blogplay

Komentarze

  • JAZ99, #

    Chyba jednak duża. Mój brat dostał fakturę z PLAY choć już nie używa ich numeru?! Faktura na rzecz POdmiotów trzecich :( za usługi.

  • BrumBrumBrum, #

    a mógłbyś wyjaśnić co w tej fakturze jest naPiSane ?

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap