13 stycznia 2018, Mateusz Tomczak

Nokia 8 z bardzo słabym wynikiem w DxOMark Mobile

Kategoria: Mobile Telefony Foto Smartfony, Tematyka: Nokia fotografia smartfonowa Nokia z Androidem, Producenci: Nokia

Smartfon zdobył zaledwie 68 punktów. Dlaczego możliwości fotograficzne Nokii 8 zostały ocenione tak nisko?

Zdania co do rankingu DxOMark Mobile bywają mocno podzielone. Jeśli jednak osoby przywiązujące do niego wagę rzucą okiem na wynik smartfona Nokia 8, raczej nie będą zainteresowane zakupem.

Wprawdzie Nokia 8 nie może być zaliczana do nowości, ale właśnie teraz trafiła do rankingu DxOMark Mobile. Zajmie bardzo odległe miejsce w stawce, ponieważ zdobyła jedynie 68 punktów.

Przypomnijmy, iż producent zastosował tutaj podwójny aparat 13 Mpix, gdzie jeden sensor jest monochromatyczny, a drugi kolorowy. Chwali się przy tym między innymi optyką Carl Zeiss i obecnością OIS. Co w praktyce nie spodobało się oceniającym? Swoją notę argumentują przede wszystkim niską szczegółowością zdjęć i materiałów wideo, dużą ilością szumów, kiepską reprodukcją kolorów, nieefektywnym zoomem oraz co najwyżej przeciętnym autofocusem.

Nokia 8 DxOMark

Czy faktycznie możliwości fotograficzne Nokii 8 trzeba oceniać tak surowo? Być może macie już wyrobione zdanie na ten temat. Jeśli nie, zajrzyjcie do naszej recenzji tego smartfona, w której wiele miejsca poświeciliśmy właśnie jakości zdjęć.

W rankingu DxOMark Mobile prowadzi Google Pixel 2 (98 punktów), który nieznacznie wyprzedza Apple iPhone X i Huawei Mate 10 Pro (obydwa modele po 97 punktów).

Źródło: DxOMark

Komentarze

 • Karol Żebruń, #

  Nie, nie będę bronił Nokii, ani krytykował DxOMark Mobile. Nie spodziewałem się, że Nokia 8 trafi na pudło, ale żeby dostać tylko 68 punktów.

  Warto pamiętać, że ocena DxO to nie jest oceną poszczególnych zdjęć, ale całościową. Z niej trzeba wydobyć dopiero tę ocenę, która nas interesuje, a to nie jest proste. Gdyby na przykład wziąć pod uwagę samą ocenę Noise to Nokia 8 wypada lepiej niż Pixel 2 przy zdjęciach.

 • stach122, #

  Nokia nie dała w łapę więc i DxOMark nie zrobił testu pod telefon. Proste :P

 • zine5, #

  DxOMark Mobile - to Ściema !- tam wogóle nie piszą prawdy!- strona jest sponsorowana ! bo np. jakim cudem flesz ksenonowy ma np ocene 70 a zwykła diodka - 83 ?! - tam se jaja robią i tyle !:P:)

 • eltra, #

  No dziwny temat no cóż ktoś kto pogrzebie sam oceni

 • kombajn, #

  Jaki ranking takie oceny. Producenci którzy "wspierają" twórców rankingu i przygotowują aparaty pod kątem punktacji w rankingu mają najwyższe noty co niekoniecznie przekłada się na jakość fotek.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap