9 czerwca 2017, Wojciech Kulik

Zakrzywione ekrany 4K HDR, czyli telewizory Samsung MU9002

Kategoria: RTV Telewizory, Tematyka: Samsung Ultra HD 4K HDR, Producenci: Samsung

Firma Samsung wprowadza do polskich sklepów nowe telewizory z serii Premium UHD. Czym mają cechować się modele oznaczone jako MU9002?

Samsung postanowił pochwalić się, że w tym roku w swojej ofercie ma telewizory dla wymagających użytkowników, które powinny sprostać ich potrzebom. Czym konkretnie przyciągać ma model MU9002 ?

Samsung MU9002 to telewizor z serii Premium UHD, a więc rodziny, na którą składają się potężne modele z wyświetlaczami 4K. Urządzenie dostępne jest w trzech wersjach rozmiarowych – o przekątnych 49, 55 i 65 cali. We wszystkich przypadkach mówimy o wyświetlaczach zakrzywionych, w które koreański producent, jako jeden z nielicznych, wciąż wierzy.

Obok wysokiej rozdzielczości producent wymienia następujące zalety: nasycone i wiernie odwzorowane kolory (dzięki 10-bitowym panelom i technologii Dynamic Crystal Colour), wysoki kontrast i intensywne barwy (za sprawą obsługi HDR 1000), bliskie doskonałości czernie (zasługa technologii Precision Black i panelu Ultra Black, inspirowanego naturą) oraz nieprzeciętne wrażenie głębi (efekt funkcji Auto Depth Enhancer).

Samsung MU9002 tył

Oczywiście nie mogło też zabraknąć systemu Smart TV Tizen, mającego zapewniać intuicyjną obsługę i szeroką funkcjonalność. Osoby, które zdecydują się na zakup tego telewizora, mogą również liczyć na prezent w postaci pakietu Premium Smart Pack, który daje dostęp do aplikacji Filmbox Live (na pół roku) i player (na 3 miesiące). Ceny urządzeń mieszczą się w granicach 5000-10 000 zł.

Źródło: Samsung 

Komentarze

 • Anonim20, #

  Łał ale prezenty :-D
  Filmbox Live oraz player, na obydwóch nic nie ma, materiały w 720p, w marny 720p bo te u nas "HD" odbiega od tego co oferowały stacje z zachodu, oferowały bo teraz nadają w 1080p oraz 4k
  Zapomniałem nie wszystko na tych platformach jest w HD.
  A Filmbox to nic innego jak pozostałość po N-ce
  Nbox Film etc. tylko pod inną nazwą.

 • BluePandoraBox, #

  dobrze że nie muszę kupować teraz TV
  duży wybór, różne technologie i ... bardzo dużo ściemy
  trudno się połapać co faktycznie warto kupić
  kiedyś było prościej, kupowało się to co było akurat w sklepie na końcu zwykle bardzo długiej kolejki :)

 • ECRYGIGS, #

  Obok wysokiej rozdzielczości producent wymienia następujące zalety:
  - migające podświetlenie z prawej strony
  - błękitną poświatę ( z prawej i z lewej strony )
  Więcej zalet nie pamiętam 2 serie wstecz. xD

 • Słitaśne selfi z ronsi, #

  Zakrzywione monitory i TV są ekstra super do wszstkiego, oprócz do pracy z liniami, siatkowymi obiektami 3D i wszystkiego gdzie nam wyświetla geometrię.

  Filmy ogląda się po prostu bosko i mega komfortowo.

 • Chris.road, #

  wklęsły telewizor nie ma lepszych parametrów optycznych od tradycyjnych , prostokątnych ekranów
  Przy szerokości odbiornika ok 1.5 metra , odległości patrzenia ok. 3 metrów oczy same korektują tę krzywiznę i przesyląlą do mózgu leminga obraz prostokątny
  Wklęsły (pardon zakrzywiony telewizor ) jest typowym nabieraniem ludzi na zakup zupełnie niepotrzebnego im przedmiotu(tzw."zamienił stryjek siekierkę na kijek")
  Tutaj pozdrowienia dla redakcji benchmarkpl za prawidłową ocenę nowej technologii i czekamy na następne hajtek-niusy:
  wklęsłe samochody i zegarki .

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap