28 lutego 2018, Tomasz Chmielewski

Jaki telewizor do 2000 zł? TOP 5

Kategoria: RTV Telewizory, Tematyka: LG Najlepsze produkty SONY Samsung Panasonic Jaki TV, Producenci: LG SONY Samsung Panasonic

Jeżeli zastanawiasz się, jaki telewizor do 2000 zł kupić, przeczytaj nasz krótki poradnik. Przedstawiamy w nim ranking wybranych modeli TV na rok 2018. Oto dobre, tanie i sprawdzone przez naszego testera telewizory.

Dobry TV do 2000 zł

Czy można kupić naprawdę dobry telewizor za dwa tysiące złotych? I tak, i nie. Wszystko zależy jak rozumiemy określenie „dobry”. Jeżeli mamy umiarkowane i rozsądne oczekiwania, to odpowiedź na powyższe pytanie będzie twierdząca.

Z kolei jeśli pragniemy ekranu z ostrym jak brzytwa ruchem, ultra wysoką rozdzielczością, szeroką paletą barw, czy też hiper jasnych obrazów HDR, odpowiedź będzie przecząca. Inaczej mówiąc, mając do dyspozycji stosunkowo niewielki budżet i myśląc o tym, jaki telewizor kupić do 2000 złotych musimy być przygotowani na kompromisy jakościowe: zarówno te dotyczące jakości obrazu, jak i te dotyczące standardu materiałów i wykończenia. Jeżeli właśnie tak podejdziemy do sprawy, unikniemy późniejszych rozczarowań. Można też pomysleć nad przekroczeniem budżetu i kupnem telewizora do 3000 zł.

Poniżej przedstawiamy najlepsze wybrane telewizory do 2000 złotych. W tym małym rankingu znajdziecie modele z ekranami LCD o przekątnych 32, 40 i 43 cali.

Jaki telewizor do 2000 zł wybrać? Oto polecane modele:

 

Samsung 43M5602 - najlepszy telewizor Full HD do 2000 zł z ekranem 43 cali

60% Ocena benchmark.pl

Samsung 43M5602 zajmuje pierwsze miejsce w naszym rankingu z powodu wyjątkowej kombinacji zalet. Telewizor ten wyposażono w całkiem spory (jak na tą cenę) bo aż 43-calowy wyświetlacz LCD typu VA, co gwarantuje ciemną czerń i całkiem wysoki kontrast (>3000:1). Dodajmy do tego dobre odwzorowania kolorów na wprost, wielostopniową regulację upłynniania ruchu, niezłe multimedia, obsługę słuchawek Bluetooth i dostaniemy całkiem przekonywujący zestaw zalet. Jakieś wady? Dość wysoki, choć jeszcze nie tragiczny, input lag wynoszący niemal 51 ms. Ponadto, czteronożna, krzyżakowa podstawa raczej nie każdemu przypadnie do gustu. Jednakże, w ogólnej ocenie, biorąc pod uwagę samą tylko jakość obrazu trzeba przyznać, że Samsung jest jednym z najlepszych telewizorów do 2000 złotych.

Zobacz recenzję

Ważne dane:
Wyświetlacz (przekątna):
43 cale/cali
Wyświetlacz (rozdzielczość):
1920x1080 px
Podświetlanie ekranu:
LED
Technologia 3D:
brak
Złącza:
RJ-45, 3x HDMI, 2x USB, Common Interface
Tuner TV:
analogowy, DVB-C, DVB-T2

Pełna specyfikacja

Panasonic TX-40ES400 - polecany telewizor Full HD do 2000 zł z ekranem 40 cali

60% Ocena benchmark.pl

Większy brat opisywanego w dalszej części artykułu modelu 32ES400 wygląda podobnie do niego i wykonany jest z niemal identycznych materiałów. Oferuje także bardzo zbliżoną funkcjonalność (proste menu, bogate opcje regulacyjne i kalibracyjne, brak upłynniania ruchu) i niezłe multimedia. Na tym jednakże podobieństwa się kończą. W przeciwieństwie do modelu 32-calowego z tej samej serii, Panasonica 40ES400 wyposażono w wyświetlacz LCD typu VA, co już na starcie gwarantuje lepszą (tj. ciemniejszą) czerń i wyższy kontrast niż w przypadku matryc typu IPS. Jeżeli zatem szukamy dobrego telewizora do 2000 zł, z wysokim kontrastem, lecz z nieco mniejszym ekranem niż np. w Samsungu 43M5602, 40-calowy Panasonic z podstawowej serii może być dobrym rozwiązaniem.

Ważne dane:
Wyświetlacz (przekątna):
40 cale/cali
Wyświetlacz (rozdzielczość):
1920x1080 px
Podświetlanie ekranu:
LED
Technologia 3D:
brak
Złącza:
słuchawkowe, ethernet LAN, composite (CVBS), component, 2x HDMI, 2x USB, Common Interface, S/PDIF
Tuner TV:
analogowy, DVB-C, DVB-T (MPEG4), DVB-T2

Pełna specyfikacja

Samsung 32M5672 - dobry telewizor Full HD do 2000 zł z ekranem 32 cali

60% Ocena benchmark.pl

Firma Samsung konsekwentnie stosuje w swoich małych (<49 cali) telewizorach wyświetlacze LCD typu VA. Zapewniają one dobrą czerń i kontrast ‒ wyższy niż w konkurencyjnych matrycach IPS. W związku z tym, odbiorniki z matrycami VA nadają się szczególnie dla tych użytkowników, którzy korzystają z telewizora w warunkach kina domowego, tj. wieczorem lub w nocy. Nic więc dziwnego, że, podobnie jak „większy brat” 43M5602, 32-calowy model z serii M5672 dobrze spisze się jako drugi ekran w domu, np. jako telewizor do sypialni. Do innych zalet tego modelu należą: bardzo dobre odwzorowanie kolorów i to już w ustawieniach fabrycznych, znakomite multimedia, łatwa obsługa oraz naprawdę niezły dźwięk z zaskakująco mocnym basem, którym 32M5672 dosłownie deklasuje innych rywali. Wady? Obudowa telewizor została pomalowana srebrnym lakierem ‒ jeżeli ją zarysujemy, spod spodu będzie wyglądał czarny plastik. Brak tradycyjnego gniazda słuchawkowego też może nie spodobać się niektórym użytkownikom.

Ważne dane:
Wyświetlacz (przekątna):
32 cale/cali
Wyświetlacz (rozdzielczość):
1920x1080 px
Podświetlanie ekranu:
LED
Technologia 3D:
brak
Złącza:
ethernet LAN, 3x HDMI, Common Interface, 2x USB 2.0, S/PDIF
Tuner TV:
DVB-C, DVB-S2, DVB-T2

Pełna specyfikacja

Panasonic TX-32ES400 - polecany telewizor HD Ready z 32-calowym ekranem IPS

60% Ocena benchmark.pl

Ten model Panasonica jest bardzo podobny do ww. 40ES400 i tak jak on ma podobny wygląd i zbliżoną funkcjonalność. Główną różnicą jest matryca IPS, która daje, kosztem niższego kontrastu, dużo mniejszą degradację obrazu pod kątem (tj. tzw. „szersze kąty widzenia”) niż w wyposażonym w panel VA modelu 40-calowym. Z tego względu 32ES400 nadawał się będzie lepiej wszędzie tam, gdzie ważna jest jakość obrazu oglądanego pod kątem przez kilka osób naraz, czyli np. w kuchni. Warto także zaznaczyć, że Panasonic TX-32ES400 jest najtańszym telewizorem w naszym zestawieniu.

Ważne dane:
Wyświetlacz (przekątna):
32 cale/cali
Wyświetlacz (rozdzielczość):
1366x768 px
Podświetlanie ekranu:
LED
Technologia 3D:
brak
Złącza:
słuchawkowe, ethernet LAN, composite (CVBS), component, 2x HDMI, Common Interface, 2x USB 2.0, S/PDIF
Tuner TV:
analogowy, DVB-C, DVB-T (MPEG4), DVB-T2

Pełna specyfikacja

Sony KDL-32RE405 ‒ dobry telewizor HD Ready z 32-calowym ekranem IPS

60% Ocena benchmark.pl

Zastanawiając się, jaki telewizor wybrać do 2000 zł, warto pamiętać, że 32-calowa Bravia z serii RE405 jest jednym z najładniejszych i najstaranniej wykonanych telewizorów w swojej klasie ‒ nie tylko w naszym rankingu. Ekran osadzony w czarnej ramce spoczywa na zgrabnej plastikowej podstawie. Kolory są odwzorowywane dość dobrze i przyciągają oko niezłym nasyceniem, typowym dla matryc IPS. Telewizor ten wyposażono w dwa gniazda HDMI i USB oraz tradycyjne gniazdo słuchawkowe, którego nie znajdziemy na przykład u głównego rywala z Korei. Niepodważalną zaletą jest też coraz rzadsze w telewizorach gniazdo Scart, które pozwoli podłączyć do odbiornika starszy sprzęt pozbawiony HDMI. Całości dopełnia imponujące opóźnienie sygnału (input lag) wynoszące poniżej 20 ms. Mały, dobry telewizor dla graczy na dorobku? Czemu nie?

Ważne dane:
Wyświetlacz (przekątna):
32 cale/cali
Wyświetlacz (rozdzielczość):
1366x768 px
Podświetlanie ekranu:
LED
Technologia 3D:
brak
Złącza:
słuchawkowe, Euro Scart, 2x HDMI, Common Interface, 2x USB 2.0
Tuner TV:
analogowy, DVB-C, DVB-S, DVB-T (MPEG4), DVB-S2, DVB-T2

Pełna specyfikacja

 

Zobacz inne artykuły z cyklu Jaki TV wybrać:

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.